Hamilelikte Kıyafet Seçiminde LohusaHamile.com

hamile giyim, hamile elbise, lohusa giyim, hamile kıyafetleri, hamile kıyafet, lohusa elbise, lohusa elbise modelleri

Sizler için hamile giyim hakkında yardımcı olabilmesi amacıyla fikir verecek bazı bilgileri bir araya getirdik. Hem anne hem de bebek açısından annenin giyimi oldukça önemlidir. Tecrübesiz yeni annelerin yaptığı giyim hatalarını düzeltmeleri bebeklerinin gelişimi açısından da faydalı olacaktır.

Hamilelik süresi zarfında anne adayının her şeyden önce kendisinin rahat etmesi güzel görünmesinden daha önemlidir. Sadece şıklığa önem verip içerisinde kendisini rahat hissetmediği kıyafetler giyen bir anne adayı sadece kendine işkence etmiş olmakla kalmaz bebeğinin gelişimini de negatif yönde etkiler.

Hamilelik sürecinin ilk üç ayında kadın bedeninde pek belirgin bir değişiklik olmaz. Bu üç ay hamile kalmadan önceki eski kıyafetlerinizi giymeye devam edebilirsiniz, hamile giyim ürünleri için henüz erken. Hamilelikte üçüncü ayınız bittikten sonra kilo alacağınız ve karnınız büyümeye başlayacağı için artık hamile kıyafetleri almaya başlayabilirsiniz.

Bir kadının vücudunda fiziksel olarak ilk değişiklikler karın ve basen bölgelerinde görülür. Bu nedenle pantolon giymek istiyorsanız günlük hayatta giymek için hamile kadınlar için özel üretilmiş yeni hamile pantolonları satın almaya başlayabilirsiniz. Yeni anneler için üretilen bu pantolonların belinde ve karın bölgesinde esnek bantlar vardır. Bu bant ne çok sıkı ne de çok geniş olmalıdır.

Doğal kumaşları tercih edin..

Vücut sıcaklığınız artmaya başlayacağı için sizi terletmeyen hava alma özelliği olan doğal kumaşları tercih etmelisiniz. Yalnızca hamile giyimde değil lohusa giyim modelleri seçerken de bu kritere dikkat etmelisiniz. Kış ayları için yünlü diğer aylar için mevsimlik pamuk, keten ya da ipekli kumaşlardan oluşan hamile giyim ürünlerine giysi dolabınızda yer açabilirsiniz. Sentetik ve yapay boyalı kumaşlar tercih etmeniz cildinizde yara yapabilir.

Çok hevesli olabilirsiniz giyecek hiçbir kıyafetiniz olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak hemen ilk alışveriş de tüm gardırobunuzu hamile kıyafetleri doldurmak mantıklı bir hareket olmayacaktır. Çünkü markalar lohusa hamile giysileri üretirken bu dönemde genel kilo alımına bakarak kıyafetleri tasarlarlar. Siz de önünüze geleni almak yerine kendi bedeniniz ölçüsüne uygun olanları tercih etmelisiniz. Ancak vücut çok çabuk değiştiği için bu zor olabilir. Bu Yüzden bedeninizi aşamalı olarak tanıyıp, o şekilde giyinmelisiniz.

Hamilelikte giyim hataları

En büyük değişime uğrayan bölge elbette ki karın bölgesidir. Bu nedenle özellikle karın bölgesini rahatsız eden ya da sıkan giyim modellerine yaklaşmamanız gerekir. Şık görünmek adına kullandığınız kemerleri de bırakmalısınız.

Bu dönemde iç çamaşırı da oldukça önemlidir. İç çamaşırı alırken yüzde yüz pamuklu kumaştan üretilmiş olmasına ve kaşıntı vermeyecek bir model olmasına özen gösterilmelidir. Yine şık olmak adına yapılan yanlışlardan biri topuklu ayakkabı giymektir. Ayağınızı burkabilir bebeğinizin canını tehlikeye atabilirsiniz.

Herkesin içinde kendini en rahat hissedeceği kıyafet türleri tabii ki pijamalar ve eşofmanlardır. Bel kısmı geniş ve rahat şortlar hamileliğiniz yaz ayına denk geldiyse bir seçenek olabilir. Rengarenk desenli modelleriyle farkınızı yaratabileceğiniz şık elbiseler hamileliğin son dönemlerinde tercih edilebilecek en doğru kıyafet türlerinden biridir.

Etiketler: hamile giyim, lohusa giyim, hamile elbise, hamile kıyafetleri, lohusa kıyafetleri
Kasım 27, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR