İADE ve DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

 * DEĞİŞİM İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ? 

 Ürünlerde Değişim Süresi Ne Kadar? 
www.lohusahamile.com adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış olması şartıyla değişim süresi Kargonun tarafınıza ulaştığı tarihten itibaren "7 GÜN" dür. 

Hangi Ürünlerin DEĞİŞİM veya İADE'si Yapılmamaktadır?
- Mevzuata göre iade ve değişim yapılmayan ürünler,  Sütyen,Atlet,Korse, Külot gibi iç giyim ürünleri, kişiye özel hazırlanan bebek ürünleri ve Sipariş üzerine oluşturulan tac ve terlik modellerinde kesinlikle iade yapılmamaktadır.  İade süresi dolan, etiketsiz, yıkanmış kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecektir.

Değişim İşlemini Nasıl Gerçekleştirebilirim?
- Değişimini yapmak istediğiniz ürün/ürünleri faturası ile beraber, fatura üzerinde bulunan merkez adresimize anlaşmalı olduğumuz kargo firmamız MNG Kargo aracılığıyla göndermeniz gerekmektedir. - İlgili ekibimiz gönderdiğiniz ürün ve verdiğiniz sipariş doğrultusunda değişim işleminizi gerçekleştirecektir.

Değişim İşlemide Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?
 1- Satın alınmış ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa ayıplı/defolu/yanlış ürünü bizim adresimize gönderirken anlaşmalı olduğumuz kargı firmasını kullanırsanız kargo ücretini biz karşılıyoruz. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda kargo ücretini karşılamamaktayız. 
2- Ayıplı/Defolu/Yanlış olmayan ürünlerin de değişim işlemlerinde tarafımıza gönderirken kargo ücretini biz karşılıyoruz, ürün değişim işleminden sonra size gönderilen yeni ürününüzün kargo ücreti tarafınıza yansıtılmaktadır.
 3- Değişimine karar verdiğiniz ürününüzü tarafımıza gönderirken kargo ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Yeni ürününüzü size gönderirken Kargo Ücreti Tarafınıza Yansıtılacaktır. 

 
Değiştirdiğim ürün Gönderdiğim Üründen Daha Pahalı !
 1- Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin tutarından yüksek ise kalan tutar KAPIDA ÖDEME olarak size yansıtılacaktır.
 2- KAPIDA ÖDEMELİ KARGO ÜCRETİ HİZMET BEDELİ DAHİL 10 TÜRK LİRASIDIR. TUTAR FARKI OLAN TÜM KARGOLARA 10 LİRA KARGO ÜCRETİ YANSITILIR VE ALICI TARAFINDAN KARŞILANIR. 

 * İADE İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR? 


 Ürün İadesi yaptığımda ödediğim tutar bana nasıl iade edilecek?
 Ürün iadesi yaptığınız zaman ,ürün incelemeden kabul onayı aldıktan sonra, ödeme şeklinize sadık kalınarak paranız iade yapılmaktadır.
- Ödemenizi kredi kartıyla gerçekleştirdiyseniz ,taksitli işlemleriniz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz tek çekim olarak 5 iş günü içerisinde kartınıza iade edilir. 
- Ödemenizi debit kart(para kart) ile gerçekleştirdiyseniz, tek çekim olan işleminiz 5 iş günü içerisinde iade edilir. 
- Ödemenizi sanal kart ile gerçekleştirdiyseniz , tek çekim işleminiz kartınıza 5 iş günü içerisinde iade edilir. 
- Kapıda ödeme seçeneği ile ödeme yaptıysanız tarafımıza ileteceğiniz iban numarasına 5 iş günü içerisinde iade edilir. 

 

SEPETTE İNDİRİM KAMPANYASINDA İADE DURUMU

2 ürün Alana sepette 150 tl'ye 15 - 350 tl'ye 30 ve 550 tl'ye 45 tl indirim kampanyamızdan yararlanan müşterilerimiz iade durumlarında,

1.koşul 2 üründen parçalı olarak 1 ürün iade edilmesi durumunda  indirimler otomatik iptal olur müşteriden yararlandığı parça tutarı iadeden tahsil edilir.

2.koşul müşteride kalan ürün 120 tl altında ise 10 tl kargo ücreti tahsil edilir.

3.koşul 3 ürün eklemiş 1 ürün ade durumunda ise müşteride kalan 2 ürün kampanya koşşuları (hangisinden faylandı ise 150-350-550)tutarında ise sadece 1 ürün ücret iadesi normal şartlar içerisinde yapılır. ancak en düşük 150 tl nin altında ise aşağıdaki koşullar yine işleme alınır

Örnek: Fiyatları 94,90 tl olan üründen 2 adet alındığında toplam 189,80 tl olmaktadır. 15 TL indirim ile 174,8 tl indirim kazanılmaktadır. ürün başı 87,4 tl olarak hesaplanır ve Kargo ücretsizdir. 

2 üründen bir ürün iade edilmesi durumunda 87,4 tl indirim hakkı kaybolur ürünün ana fiyatı üzerin hesaplanarak 94,9 (-) 87,4 = 7,5 tl  ve 120 tl altında olduğundan kargo ücretli olur 10 tl tahsil edilir. toplam iade ise 70 tl olur. 

örnekteki gibi; ürün fiyatı 94,90 tl olan ürün tek adet olarak alındığında 120 tl üzeri kargo ücretsiz ancak 120 tl altı olduğunda 10 tl kargo ücreti olduğundan toplam ödemesi gereken tutar; 104,90 tl idi.


Siparişlerin Toplam Tutarı önemli olmaksızın, Tümden veya Parçalı iade durumunda 10 TL Kargo hizmet bedeli kesilmektedir.

 Ürün İadesi Hesabıma Neden Geçmedi? 
Kapıda ödeme iadelerinde vermiş olduğunuz iban dan kaynaklı bir sorun olabilir. Detaylı bilgi için Müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

 

Müşteri Hizmetleri ve Whatsapp Hattımız 0850 305 7172